NP Slovenský kras

Turistický informačný portál KETURIST

Skleník so živými motýľmi pri kaštieli Betliar


,

O čo ide?
Skleník v tvare kupoly (tzv. geodome) s priemerom 6 metrov so živými tropickými motýľmi z celého sveta, prevažne z Južnej Ameriky, Ázie a Afriky. V našom skleníku nájdete stovky poletujúcich motýľov z exotických oblastí, pričom sa zloženie motýľov neustále obmieňa.

Budete mať možnosť sledovať zblízka pestrofarebné motýle, ako sa kŕmia, poletujú okolo Vás, alebo dokonca na Vás pristanú, aby si oddýchli.

Skleník je pokrytý z vrchnej časti fóliou, čiže je možné nás navštíviť aj počas dažďa. Záleží ale hlavne na teplote, pretože ide o motýle z trópov, ktorým vyhovujú teploty nad 25 stupňov.

Fotografovanie je povolené bez poplatku.

Pri troche šťastia motýle sadnú priamo na vás a môžete sa s nimi vyfotografovať.

Vstupné je formou dobrovoľného príspevku v odporúčanej výške:

3€ za osobu

2€ za dieťa

Deti do 12 rokov musia byť v doprovode dospelej osoby.

Úhradou príspevku nám pomôžete postarať sa o naše motýle a vieme taktiež motýle doĺňať počas celej sezóny aby ste sa z nich mohli tešiť aj pri ďalšej návšteve.

Kde?
Park pri kaštieli Betliar. Našu kupolu nájdete hneď za kaštieľom Betliar.

Kedy?
Nájdete nás v Betliari od júna do augusta.

Otvorené máme:

Pondelok ZATVORENÉ

Utorok 11.00 – 17.00 hod.

Streda 11.00 – 17.00 hod.

Štvrtok 11.00 – 17.00 hod.

Piatok 11.00 – 17.00 hod.

Sobota 10.00 – 17.00 hod.

Nedeľa 10.00 – 17.00 hod.

Zmeny v prípade nepriaznivého počasia sú vyhradené. Kupola je zakrytá fóliou a otvorené je aj počas mierneho dažďa, ale v prípade dlhotrvajúceho dažďa, alebo nízkej teploty sú motýle málo aktívne. V prípade veľmi nepriaznivého počasia je skleník zavretý.

Čo u nás nájdete?
Medzi pravidelných obyvateľov našej kupoly patrí nádherný modrý motýľ Morpho z Južnej Ameriky, ktorému robia spoločnosť ďalšie nádherné pestrofarebné motýle, rôzne druhy exotických babôčok a vidlochvostov, prípadne ak budete mať šťastie, tak bude u nás práve lietať aj najväčší motýľ sveta Attacus atlas z Thajska.

Prečo?

Ide o projekt organizovaný našim občianskym združením VITARIUM v rámci osvety, vzdelávania a propagácie ochrany hmyzu, opeľovačov a obzvlášť motýľov, ktorej sa naše združenie venuje a ktoré vstupom do nášho skleníka podporíte v jeho ďalšej činnosti.

V prípade záujmu je možný aj vstup pre skupiny, prípadne poskytnutie výkladu o motýľoch v skleníku. Stačí sa nám ozvať na email, instagram, facebook alebo telefón.

V našom skleníku je zakázané:

– chytať motýle do ruky (nechajte motýle, nech samé sadnú na vás)

– ubližovať motýľom

– vynášať motýle z priestorov skleníka

– ničiť zariadenie skleníka alebo rastliny

– znečisťovať priestory skleníka

– fajčiť

– prinášať domáce zvieratá

Ak máte záujem o realizáciu motýlieho skleníka vo Vašej prevádzke alebo priestoroch, neváhajte nás kontaktovať. Zrealizujeme Vám motýlí skleník podľa predstáv, prípadne poradíme s výstavbou a starostlivosťou o motýle.

Translate » Prekladač