NP Slovenský kras

Turistický informačný portál KETURIST

Gombasecký letný tábor


Menu: Úvod / Aktuality Múzeá, kutlúra a …

Kulturné podujatia – Multižánrové festivaly

Všeobecné informácie

Gombasecký letný tábor (maď. Gombaszögi Nyári Tábor) je multižánrový festival a otvorená univerzita, ktorý každoročne v lete (najčastejšie v strede júla) usporadúvajú vysokoškolskí študenti maďarskej národnosti zo Slovenska, ktorí študujú na Slovensku, v Českej republike a v Maďarsku.

Gombasecký letný tábor

Zázemie festivalu tvoria Občianske združenie Sine Metu a Diákhálózat – Študentská sieť, ako aj ich členské organizácie a ďalšie množstvo občianskych združení.

Najväčšie podujatie maďarskej mládeže na Slovensku pôsobí vďaka pozvaným kapelám a hudobníkom jednak ako hudobný festival, ale aj ako otvorená univerzita a spoločenský okrúhly stôl pre sociálne debaty.

Gombasecký letný tábor

Hlavný organizátor táboru je od roku 2009 Örs Orosz, organizačnú stránku obstaráva od roku 2009 Občianske združenie Sine Metu.

Gombasecký letný tábor sa organizuje v kempingu a stredisku Gombasek, ktorý je súčasťou obce Slavec.

Gombasecká jaskyňa – amfiteáter, Foto:  Örs Orosz (Gombaszögi Nyári Tábor)

Hromadná doprava

Do Gombaseckej doliny je možné sa dostať pravidelnými autobusovými spojmi z Košíc, Rožňavy, Tornaľe, Moldavy nad Bodvou. Najbližšia železničná stanica je v Rožňave, tu premávajú rýchliky z Košíc a z Bratislavy. Viac informácií nájdeš na stránkach cp.sk.

Auto, bicykel, autostop

Gombasek sa nachádza 9 km od Rožňavy po hlavnej ceste smerom na Tornaľu a Rimavskú Sobotu. Do kempingu, v ktorom sa tábor uskutočňuje, sa dostaneš po ceste smerom do Silice, keď odbočíš ku vchodu do Gombaseckej jaskyne. Autám je vstup do areálu zakázaný, povolené sú len bicykle.

GPS súradnice tábora sú: 48.563772; 20.466542.

Čo budem v tábore jesť a piť?

V táborových bufetoch sa predávajú alkoholické a nealkoholické nápoje a taktiež jedlá teplej aj studenej kuchyne. Na jedálnom lístku nájdeš gyros, kuracie prsia, svodianske placky z pece, lángoše a ďalšie dobroty charakteristické na festivaly. Pre vegetariánov ponúkame vyprážaný syr a rôzne bezmäsité pizze.
O pitný režim sa stará krčma, ktorá je otvorená non-stop a podnik s názvom Szifon ti ponúka čerstvé ovocné štavy a kávu. Základné potraviny a ďalšie užitočné záležitosti je možné si kúpiť v stánkoch na občerstvenie a v krčme.

Stanovanie v areáli

Na území tábora je na označených miestach dovolené prenocovať v stanoch alebo v karavanoch. Vzhľadom na geografickú polohu kempingu sa odporúča pripraviť sa aj na chladnejšie noci. Poplatky: za stan na jednu noc 2 eurá, na celý týždeň 10 eur a za karavan 30 eur. Poplatky za stany sú jednotné bez ohľadu na ich veľkosti, preto je praktickejšie byť v stane viacerí.


Maloleté osoby

Maloletým do 15 rokov je účasť v tábore povolený len v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu.
Maloletí od 15 do 18 rokov musia pri vstupe odovzdať písomný súhlas podpísaný rodičom alebo zákonným zástupcom. Takýto dokument si vieš stiahnuť tu, alebo v prípade kúpy lístka online ti ho pripojíme k lístku. Jednotlivé body týkajúce sa maloletých nájdeš v táborovom poriadku, ktorý nájdeš tu.
Najmenších čaká Gomba-škôlka, kde sa im venujú kvalifikované vychovávateľky, kým ich rodičia si užívajú programy, koncerty a pobyt v tábore.

Táborový poriadok

V prospech bezpečnosti účastníkov sme stanovili určité pravidlá. Súhlas s týmito pravidlami a ich dodržiavanie je povinné, ich porušenie môže mať za následok vylúčenie z areálu.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ako každý rok, tak aj tento bude tábor chránený SBS službou v sprievode psov a k dispozícii budú príslušníci PZ Rožňava.

Pripojenie k internetu

Kvôli polohe kempingu je v areáli obmedzený signál. Lepší signál je dostupný na vyššie položených miestach. Mobilný internet je pomerne vzácny jav v týchto častiach, ale to závisí aj od tvojho poskytovateľa. Na vyriešení tohto problému aktívne spolupracujeme s operátormi.

Na mieste funguje viacero bezdrôtových sietí, väčšina ale neposkytuje prístup na internet a slúži len na vnútorný prenos dát, alebo je vyhradený pre spravodajstvo. Sprístupnenie internetu pre verejnosť sa taktiež rieší s poskytovateľmi.

Kontakt

Mobil:  +421 944 104 494
E-mail: info@gombaszog.sk
Web: www.gombaszog.sk

Mapy

Vrstvy: Turistická mapa, Automapa, Cyklomapa, Lyžiarska mapa, Satelitná mapa a OpenStreetMap.

Kliknutím na logo „Freemap.sk“ sa Vám mapa zobrazí na celej ploche obrazovky.

Počasie

VídeaTranslate » Prekladač