NP Slovenský kras

Turistický informačný portál KETURIST

Letná podvečerná prehliatka Opátstvom Jasov s Katarínou Nádaskou a Veronikou Timuľákovou


,

Tak ako minulý rok, aj po tento rok sme si pre Vás pripravili, vo výnimočný prázdninový režim, letnú podvečernú komentovanú prehliadku jasovského kláštora so zameraním na výklad k expozícii a jej zaujímavostiam.

Všetkých Vás preto pozývame na prehliadku expozície umelecko-historickej zbierky Rádu premonštrátov v Jasove s názvom „Umením a slovom“, ktorú budú viesť kurátorky výstavy Katarína Nádaská z Východoslovenskej galérie a Veronika Timuľáková z knižnice Opátstva Jasov.

Expozícia otvára možnosť spoznať hodnoty kultúrneho dedičstva Opátstva Jasov a jeho vzácnej zbierky, ktorá bola dlhodobo verejnosti neprístupná. Budete mať príležitosť vidieť a dozvedieť sa čo najviac nielen o samotnej zbierke, ale aj o histórii kláštora v Jasove.

Výklad začneme v chráme opátstva a nadviažeme na bohaté dejiny jasovských premonštrátov v priestoroch expozície a knižnice.

Pre letnú sezónu v roku 2024 je novinkou inštalácia unikátnej zbierky historických hodín jasovského priora Alfonza Alexandra Novotného, O.Praem. (1862 – 1943) a prezentácia zreštaurovanej technickej repliky milánskeho dómu z roku 1904 od košického stolára Klemu, čím sa výstavná prehliadka aktívne rozrastá o novú významnú sekciu technických pamiatok.

Veríme, že Vás táto netradičná prehliadka zaujala a prídete si ju pozrieť a vypočuť od tých najlepších kurátoriek.

Táto expozícia je súčasťou turistickej trasy prehliadky kláštorným komplexom.

Otváracie hodiny: https://opatstvojasov.sk/?navstevnik

V našej pokladni si viete po prehliadke zakúpiť knihu: ,,Umením a slovom“ Kultúrne dedičstvo Rádu premonštrátov v Jasove.

Tešíme sa na Vás!

VSTUPNÉ: 10 €
ZĽAVNENÉ: 5 € (dôchodca, študent, ZŤP)

Translate » Prekladač