Vítajte na stránkach propagujúcich Národný park Slovenský kras.

Gemerka.sk

Turnianske Rytierske Slávnosti 2017


V sobotu 2. septembra roku pána 2017 sa nakoniec predsa uskutočnia Turnianske Rytierske slávnosti kde sa ocitnete v časoch dávnych a minulých.
V časoch udatných a statočných rytierov kde slovo muža malo svoju váhu a hodnotu.
Pozývame Vás kde uvidíte rytierov v plnej zbroji, ktorý ukážu svoje hrdinské činy v turnaji.
Popritom sa pokocháte lahodnými devami, ktoré predvedú svoje tance z krajín orientálnych ale aj z čias renesančných.
Do tanca im bude vyhrávať hudba z čias ďalekých a schovaných v spletitých chodbách času, ktorá tento deň ožije pod starým a povesťami opradeným hradom Turnianskym.
Svoje umenie nám predvedú aj majstri čierneho prachu so svojími píšťaľami, hákovnicami, arkebúzami, mušketami a kanónami.
Mušketieri nám vyrozprávajú svoje príbehy a to nielen slovne ale svojím kordom nám predvedú žoviálne kúsky. ( na nespratných a neposlušných vojakov budú pripravené odvážne markytánky, ktoré nielen s vareškou vedia narábať ).

Samozrejme nemôžme zabudnúť ani na našich najmenších na ktorých už čaká šašo Krak a má už pre nich pripravený výcvik formou rôznych hier.
Tí najšikovnejší a najodvážnejší sa dostanú do jeho družiny bojovníkov, kde mu pomôžu poraziť niečo strašné ale o tom Vám rozpovie až priamo na mieste a spolieha na Vašu pomoc detičky 🙂 .
O pobavenie príde skupina žoldákov pod názvom Batuhla a to verte, že sa už máte na čo tešiť – tej zábavy až slzy z očú od smiechu budú tiecť.
Na večer ako nám kráľovský posol zvestoval bude zo zbojníkmi zúčtovanie.
Nový večerný program nám ukážu chrabrí rytieri z Morávie, že vraj aj s mečmi ohnivými oháňať sa budú a ohnivú žiaru na oblohe nám ukážu odkázali.
Tak veríme, že Vám program bohatý prichystáme a sklamaní odtiaľ nepôjdete.

A verte, že ani hladní a smädní. Zásob bude nadostač pre každého a pokúsime sa aj po chuti Vašej 🙂 .

 

Reklama

Hľadaj na google

              Všetky práva vyhradené. Copyright and design © 2008-2017 OZ Turizmus Východné Slovensko ... Obsah www stránky (fotky a texty) je možné používať len so súhlasom majiteľa stránky. Kontakt a autorské práva ... ¦ Zdroj informácií ... ¦
UbytovanieStravovanieZľavy


TOPlist

TOPlist TOPlist